Рукава для дитячого одягу - робимо самі

Від Olga | 21.07.2010

Здрастуйте, дорогі матусі, в цій статті я покажу і розкажу за якими принципами створюються рукава для дитячого одягу (Чесно кажучи, ці ж принципи прийнятні і при створення рукавів для дорослої одягу).

Я раніше шила виключно сукні без рукавів, бо думала, що таку складну (як мені здавалося) викрійку рукава ні за що не подужаю. Але одного разу села і витратила цілий день на вивчення всіх рукавів у своєму гардеробі, прочитала всі посібники з побудови викрійки рукава — терпляче вибудовувала креслення рукава спочатку одним способом, потім іншим. І в результаті я вибрала самий зручний і швидкий спосіб намалювати рукав. Вам не доведеться так мучитися, як мені, я розповім вам все простою людською мовою (Без хитромудрих кравецьких термінів).

Я забезпечений розповідь самими докладними картинками-схемами — такими зрозумілими, що зшити самим рукав зможе навіть п’ятикласник. А вчительки праці, до речі, зможуть використовувати ці картинки, як наочний матеріал на своїх уроках.

Після цього циклу статей ви зможете самі придумувати будь-який дизайн рукавів для платтячко, маечек, кофтинок вашому малюкові.

На порядку денному наступне:

 1. Класичний рукав, його складові частини.
 2. Побудова викрійки рукава з покроковими картинками.
 3. Рукав-ліхтарик.
 4. Рукав буф
 5. Рукав — крильце.
 6. Рукав-козирок.
 7. Рукав-волан
 8. Рукав з круглим вирізом.
 9. Рукав-смужка.
 10. Цельнокроений рукав (рукав, як частина цілісної викрійки переду і спинки).

Отже, приступимо …

Спочатку я хочу познайомити вас з основними термінами: окат рукава, висота оката та ін.

Подивимося на першу схему:

На малюнку 1 ми бачимо спрощене зображення короткого рукава. Ось так він виглядає, до того як його пришили. Відразу скажу, що довгий рукав відрізняється від короткого тільки довжиною, — тому тут ми навчимося робити короткий рукавчик, а подовжити його за бажанням ви завжди зможете самі.

Верхня округла лінія рукава (якій він пришивається до проймі) називається Оката (рис.1) .

Ширина рукава — Це відстань між, грубо кажучи, його «пахвовими» куточками (рис.2)

Довжина рукава — Відстань від пахви до потрібного нам рівня (до середини плеча, до ліктя, до зап’ястя та ін.) (Рис.3). Або довжину рукава можна обчислювати не від пахви а від верхівки його оката (тобто від плечового шва — рис.5 (б)). Як вам зручніше.

Окат буває високим і низьким (Рис.4) (це залежить від дизайну сукні, від форми його пройм) — але найчастіше в одязі використовуються стандартний виріз пройм і стандартний класичний рукав зі стандартною висотою оката.

Викрійка класичного рукава.

Цей стандартний рукав ми і будемо зараз з вами малювати. А все інше різноманіття рукавів ми будемо створювати, використовуючи цю стандартну викрійку-шаблон.

Для створення рукава нам будуть потрібні зняти всього 2 мірки (див. Схему вище):

 1. Мірка А — Обхват плеча дитинку в зоні пахви (від цієї величини залежить ширина рукава )
 2. Мірка Б — величина пройми на те плаття, до якого ми робимо рукав (від цієї величини залежить висота оката )

Тепер, коли у нас є заміри, потрібно вирахувати ширину рукава і висоту оката


Ширина рукава = завмер А + 7 см (На вільне облягання, щоб рука не впивався в руку)

Висота оката = 3 4 заміру Б, тобто завмер Б. 4 х 3

Моя дворічна донечка (зростання 85, вага 11) має обхват ручки 17 см, а величина пройм на всіх її сукнях 12-13 см.

А висота оката рукава = 12 см поділити на 4 і помножити на 3 = 9 см

Як видно на схемі вище, я в якості зразка привела розрахунки рукава для неї. Якщо ваша малятко має приблизно ті ж параметри, ви можете використовувати мої розрахунки висоти оката і ширини рукава і всі наступні для своєї дівчинки.

Отже, ми отримали висоту оката (у мене 9 см) і ширину рукава (у мене 24 см).

Тепер намалюємо прямокутник висотою 9 см і шириною 24 см (як показано на схемі вище). Готово? Ось у цьому прямокутнику ми і будемо малювати плавно вигнуту лінію оката.

Для початку нам треба поділити прямокутник на 6 рівних частин вертикальними лініями (24 поділити на 6 = 4 см — відстань між лініями 4 см ) — Дивіться схему нижче.

Ці лінії нам будуть потрібні для того щоб по них швидко і просто намалювати наш окат, ми на цих лініях спочатку намалюємо точки, в яких наш майбутній окат повинен з цими лініями перетинатися.

Все, що нам потрібно для цього, — це знати висоту оката, а ми її вже знаємо (у мене 9 см).

Кожна точка на лінії вираховується виходячи їх величини оката — все докладно розписано на схемі нижче

Точка Р1 = висоту оката поділити на 3 і відняти 1 см

Точка Р2 і Р3 = висоту оката поділити на 3 і відняти 1 см 8 мм

Точка Р4 = висоту оката поділити на 6

Ось так просто, адже всі ми вміємо ділити і віднімати.

На наших вертикальних лініях відзначили дані точки на потрібному (тільки що вирахував) відстані (на схемі вище все розказано на прикладі рукава для моєї доньки).

І тепер ми з’єднаємо точки разом і отримаємо окат — дивіться малюнок нижче. З’єднуємо плавними округлими лініями. Не бійтеся, якщо буде злегка кривовато — пару міліметрів туди-сюди особливої ​​ролі не зіграють. Все одно вийде гарний рукавчик.

Все, окат — це найскладніше, що нам потрібно було намалювати в викрійці рукава. Далі все просто.

Малюємо бічні лінії, такої довжини, якої довжини хочемо рукав (мається на увазі довжина рукава від пахви) — дивіться малюнок нижче.

А також малюємо нижню лінію рукава. Вона буде не пряма, а вигнута — у передній половини рукава вона буде вигнута вгору (на пів сантиметра), а біля задньої половини рукава — вигнута вниз (теж на пів сантиметра).

Дивіться схему нижче — як це зробити. Спочатку проводимо просто пряму нижню лінію рукава. А потім на передній половинки рукава, по середині, над цієї прямої лінії відміряйте вгору пів сантиметра. а на задньої половинки рукава, по середині, під цією прямою лінією відміряйте вниз пів сантиметра. І як на малюнку нижче, з’єднуємо ці точки плавними лініями.

Нижня лінія рукава завжди має таку вигнуту лінію, особливо якщо рукав короткий.

Ви запитаєте чому, навіщо така крива лінія … рукав ж кривої буде на плаття … А ось і ні — зараз все зрозумієте …

я вам зараз розповім навіщо мудрі модельєри всього світу

придумали малювати ось таку криву нижню лінію краю рукава …

Справа в тому, що за законами фізики — пришитий до проймі рукав — спереду злегка сам по собі опускається вниз … а зі спинки злегка задирається вгору …

тому що … у нас такий нахил плечового суглоба в організмі Боженька зробив …

Ви можете намалювати прямий край рукав — і пришити його … і коли ви одягнете плаття — ви побачите що …

…з боку спинки ваша лінія пішла вгору — а з боку переду — спустилася вниз … тобто некрасиво перекосилась …

і щоб приховати ось таке анатомічних поведінку рукава на тілі … модельєри придумали таку фішку …

там де рукав потягнеться-поповзе на пів сантиметра вгору — зробити надбавку-збільшенні на ці самі півсантиметра

а там де рукав спуститися-поповзе вниз — навпаки зробити убавку-зменшення на ці самі півсантиметра …

У підсумку ми малюємо криву лінію — а коли одягаємо пришитий рукав на тіло — він сам повзе за своїми законами — і ми в результаті отримуємо рівну лінію рукава …

Ось таке життя — хитромудра штука …

Всьому є причина … тільки треба покапаться та її знайти …

Весело, коротше))

Все, наш рукав намальований — Ось такий він вийшов (дивіться малюнок нижче). Тепер не забудьте припуск на шви, на рукава зазвичай припуск складає 1,5 см. Намалювали, все форма рукава готова.

Це форма простого класичного рукава. Цю викрійку ми будемо використовувати як шаблон, коли будемо моделювати рукави-ліхтарики. рукави-буфи. рукава-крильця, і всі інші.

Будь рукав ви легко і просто зробите, маючи цей шаблон. Тому не викидайте його після пошиття першого сукні, він послужить вам і для інших моделей.

Пришиваємо рукав до проймі.

Тепер я розповім, як пришити рукав до проймі. Наш рукав ділиться на 2 половини (праву і ліву). Розділ цей проходить по лінії, яка спускається вниз з вершини його оката (на викрійці це лінія Л3, пам’ятаєте?).

Ліва (вона ж задня) частину рукава пришивається до проймі спини, права (вона ж передня) частина рукава пришивається до проймі переду. Ось як це показано на схемі внизу:

Щоб центр рукава припав рівно на плечовий шов, я починаю його пришивати від верхівки оката і до пахви, спочатку одну половину, потім другу.

Для цього покладіть плаття з уже зшитими плечовими та боковими швами горілиць, прикладіть до нього рукав обличчям вниз (рис. 2) — верхівка оката до плечового шву. І просуваючись від центру до пахви, пришивайте вручну (рис.2, 3). Так-так, спочатку пришити окат рукава вручну простими грубими стежками. виверніть його (рис.4) переконайтеся, що він вийшов хорошим, порадійте — ви самі зробили рукав до сукні, прямо, як справжній кравець.

А потім кладіть під лапку швейної машинки і сміливо строчите.

Пристрочили і спереду і ззаду (рис.3), тепер його можна відігнути (рис.4) і, щоб з’єднати бічний шов рукава (рис.4 показано стрілочкою), треба вивернути плаття на виворіт. І на вивороті з’єднати вже бокові шви рукава.

Тепер залишилося обробити нижній край рукава — загнути і пристрочити або обробити косою Бейко. Як обробляти косою Бейко краю вироби, читайте в статті «Бретелькі для суконь і топів — робимо самі».

Як бачите все дуже просто.

У другій частині нашої статті «Рукава для дитячого одягу — робимо самі. Частина 2 » я розповім і покажу, як на основі нашої стандартної викрійки рукава зробити рукавчики ліхтарики. Рукава буфи. крильця будуть в інших статтях циклу

Ваші питання, побажання та зауваження я буду рада побачити в коментарях до статті. Там же ви можете розмістити фотографії зшитих вами суконь (або фотографії суконь, які ви хотіли б зшити, але не знаєте як).

Вдалого вам пошиття!

Ольга Клішевская спеціально для сайту Жіночі розмови

© 2010 — 2014, womenstalk.ru. Всі права захищені.

Прочитати повністю: Джерело


Share →