Як правильно скласти генеалогічне древо Як дізнатися свій родовід Є такі сайти, дайте

OLGA (488051)

Рада з чого почати.

Для початку проведіть опитування всіх близьких і далеких родичів. Поїдьте до двоюрідної тітки в село і напишіть лист троюрідному дідуся. Від рідних необхідно почерпнути максимум відомостей. Крім того, якщо ваше прізвище досить оригінальна, то спробуйте знайти однофамільців — напевно вони ваші далекі родичі.


Всі відомості не запам’ятовуйте, а записуйте. Заведіть спеціальну папку для фотографій, записок та документів, придбайте диктофон. Отриману інформацію ретельно перевіряйте, адже, як відомо, деякі люди, особливо літні, люблять злегка перебільшити або сплутати яка-небудь подія.

Для перевірки отриманої інформації та подальших пошуків вирушайте в архів. Там відомості доведеться збирати буквально по крихтах з різних джерел і займе це досить багато часу. Принаймні, двома тижнями ви вже точно не обмежитеся. Саме в архіві зберігаються спеціальні метричні книги, в які раніше священики в церкві записували всі значущі події — народження, одруження, смерть. Після революції ці книги були передані до РАГСів, а звідти надійшли в архіви. Якщо ваш предок був священиком, то інформацію слід шукати в клірових книгах, якщо військовий — ступайте в архів Міністерства оборони.

Зібравши весь можливий матеріал, потрудіться оформити його як слід. Можна скласти генеалогічне древо, оформивши його графічно або ж скласти тлумачення свого прізвища, оформивши текст історії прізвища вигляді стародавнього сувою, наприклад.

Удачі!

Решта відповіді

Прочитати повністю: Джерело

Share →